Peter Gasparik a Dagmar Mozolova na Rádiu Slovesnko

Sorry, this entry is only available in Slovak. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Za všetko hovorí príspevok na facebook pani novinárky Dagmar Mozolovej, ktorá túto reláciu pripravue celé roky:

Milí priatelia, videla som film Tereza – Náboj lásky. Režíroval ho Peter Gasparik. Načriete do jeho sveta. O jeho postihnutej sestre Majke, o jeho matke, prekladateľke a tlmočníčke Tereze Gašparíkovej. O jej chorobe, odchode, o jej láske k dcére.
Krásny film.
Možno sa ma dotklo jeho posolstvo preto, že som mala sesternicu Lucku, ktorá bola postihnutá mentálne i telesne. Keď som videla film Petra Gašparíka, uvedomila som si, že aj na Slovensku ľudia ako Lucka či Majka môžu prežiť dôstojný život naplno, v láske, porozumení, obklopení kvalitnou starostlivosťou a v prostredí, ktoré je pre nich domovom, plným podnetov. Obdivujem ľudí, ktorí sa týmto ľuďom odovzdajú, či už je to rodina alebo odborníci.
Rozhovor s Petrom Gašparíkom vám prinášam v nedeľu 7.11 o 12.27 v Rádiu Slovensko v relácii Opri sa o mňa v repríze, ak ste ho nepočuli, odporúčam, je to nahliadnutie do sveta, ktorý je krásny a bolestný zároveň.

 

 

Peter Gasparik Opre sa omna
Reziser a spisovatel Gasparik o sestre