Peter Gašparík_shooting in Rome_ Mia Italaia

Sorry, this entry is only available in Slovak. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

V 6.-10. 12 sme roztočili nový film režisér Petra Gašparíka Mia Italia. S kameramanom Marekom Lehockým a zvukárkou Máriou Jancovou sme stretli v Rimini Gianfranca Angelucciho (režiséra, spisovateľ, priateľa a spolupracovníka Federica Felliiho) a Serenu D´Arbela (spisovateľku, poetku a kritičku). Ide o kultúrny cestopis Taliankom, kde režisér roky žil, má tam množstvo blízkych kontaktov a teraz sa rozhodol zúročiť svoje skúsenosti vo filme, ktorý zasehuje do európskeho kultúrneho povedomia.

Z facebooku:

Prišli sme, videli sme, natočili sme… môj/náš nový film s názvom Mia Italia je roztočený… je to film-púť za talianskou kultúrou… a za výnimočnými osobnosťami aj v európskom kontexte… V Taliansku som pár rokov žil, veľa mi dalo mi dalo a teraz mu to vraciam🙂/Venimus, vidimus, girarimus😃 Primi scatti del mio/nostro documentario Mia Italia… un pellegrinaggio per cultura italiana, per i personaggi importanti europei… In Italia ho vissuto piu anni, mi ha dato molto ed adesso cerco a restituirlo🙂

 

https://www.facebook.com/petergasparikautor/

Peter Gasparik_Gianfranco Angelucci_Mia Italia_ Museo do Fellini
Peter Gasparik_Gianfranco Angelucci_Mia Italia_Museo di Fellini
Peter Gasparik_Parco Garbatella_ Mia Italia
Peter Gasparik_Parco Garbatella_ Mia Italia
Peter Gasparik_Serena D´Arbela_Mia Italia
Peter Gasparik_Serena D´Arbela_Mia Italia
Casa della memoria Roma_Peter Gasparik_MIa Italia
Casa della memoria Roma_Peter Gasparik_MIa Itali